Co zrobić by przedłużyć trwałość twoich ulubionych perfum ?

Perfumy to nieodłączny element codziennej pielęgnacji dla wielu osób. Dobrze dobrany zapach potrafi podkreślić osobowość, dodać pewności siebie oraz pozostawić niezapomniane wrażenie. Niestety, nawet najlepsze perfumy nie zawsze utrzymują się na skórze przez cały dzień. Jeśli chcesz, aby Twój ulubiony zapach towarzyszył Ci dłużej, oto kilka sprawdzonych sposobów, które warto wypróbować.

1. Nawilżaj skórę przed aplikacją

Sucha skóra szybko wchłania zapach, co sprawia, że perfumy ulatniają się szybciej. Przed nałożeniem perfum, zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry. Idealnie sprawdzą się bezzapachowe balsamy lub olejki do ciała. Nawilżona skóra dłużej utrzymuje zapach, co sprawia, że perfumy są bardziej trwałe.

Polecamy użyć nasz Olejek Arganowy lub Olejek Jojoba aby przedłużyć trwałość perfum.

AJ Argan Oil.jpg

AJ ARGAN OIL


Olejki perfumowane i AJ Jojoba Oli.jpg

AJ JOJOBA OIL

2. Stosuj perfumy na punkty pulsujące

Punkty pulsujące, czyli miejsca, gdzie skóra jest cieńsza i gdzie krew krąży bliżej powierzchni, są idealnymi miejscami do aplikacji perfum. Należą do nich nadgarstki, szyja, dekolt, zgięcia łokci i kolan. Ciepło tych miejsc pomaga uwalniać zapach stopniowo przez cały dzień.

3. Nie pocieraj nadgarstków

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest pocieranie nadgarstków po aplikacji perfum. To może powodować rozpad cząsteczek zapachowych i skrócenie trwałości zapachu. Zamiast tego, pozwól perfumom wyschnąć naturalnie na skórze.

4. Używaj perfum na włosach lub ubraniach

Włosy i ubrania są doskonałymi nośnikami zapachów. Spryskaj perfumy na szczotce do włosów i przeczesz nią włosy lub delikatnie spryskaj ubrania (pamiętaj, aby unikać jasnych tkanin, na których perfumy mogą zostawić plamy). Włosy i ubrania dłużej utrzymują zapach niż skóra.

Polecamy nasze perfumowane Serum olejowe do włosów i Olejki do paznokci:

Olejek do paznokci 

Serum olejowe do włosów


5. Wybieraj perfumy o większej koncentracji

Woda toaletowa (EDT) jest lżejsza i mniej trwała niż woda perfumowana (EDP) czy czyste perfumy (Parfum). Jeśli zależy Ci na dłuższym utrzymaniu zapachu, zdecyduj się na wersję o wyższej koncentracji olejków zapachowych.

Polecamy naszą Serię AJ Deluxe, która posiada 24% zaperfumowania.AJ Deluxe 6. 
Przechowywanie perfum:
Przechowuj perfumy w chłodnym, suchym miejscu z dala od światła słonecznego i zmian temperatury. Ciepło, światło i wilgoć mogą przyspieszyć rozkład składników perfum.Stosując te metody, możesz znacząco przedłużyć trwałość swoich ulubionych perfum i cieszyć się nimi przez cały dzień.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz